Stromkomfort - Jiří Pančenko
Padá Vám strom na dům? Zavolejte profíky s motorovou pilou! (+420) 777 122 351
Rizikové kácení 01 Rizikové kácení 02 Rizikové kácení 03

Rizikové kácení

Provádíme všechny druhy kácení. Specializujeme se na rizikové kácení, kdy není možné strom ze země položit v celku a je nutné ho pokácet na několik kusů, případně ho celý rozebrat na malé části, které je často nutné spouštět dolů na lanech, aby nepoškodily okolí. Typickými příklady jsou velké stromy na hřbitovech, kde hrozí poškození hrobu, taktéž stromy, které rostou u zástavby, případně jejich části zasahují přímo nad střechu. Dalším případem jsou stromy rostoucí v těsné  blízkosti nebo dokonce nad dráty elektrického vedení. Obrázek vydá za 1000 slov, podívejte se na kácení v naší fotogalerii.

Za více než desetiletou praxi jsme nenarazili na strom, který bychom nedokázali bezpečně pokácet. Jistě Vás napadne - co případné škody? Naše činnost je krytá pojištěním odpovědnosti za škodu do výše 5 000 000,-Kč. Za celou dobu působnosti však nemuselo být využito. Na kácení navazují i další práce jako frézování pařezu, rozřezání dřevní hmoty, štípání dřeva a likvidace větví, případně následná výsadba. Potřebujete i některou z těchto činností? Rádi Vám vyjdeme vstříc a vše provedeme dle Vašich představ.


Dřevo vzniklé při kácení Vám k ničemu není? Potřebujete ho odvést na chalupu, nebo zpeněžit? I s tím si poradíme.


Kácení je nevratný zásah jak do života samotného stromu, tak do okolního prostředí a u velkých stromů i do rázu celé krajiny. Nejste si jistí, zda je nutné strom kácet? Neváhejte a obraťte se na nás, mnohdy se dá nalézt i jiné řešení. Tel. 777 122 351 info@stromkomfort.cz

Cena kácení – cenu ovlivňuje mnoho faktorů, jako jsou velikost a síla stromu, zda je v okolí dostatek místa, jestli bude možné odřezané části nechat padat volně dolů nebo je bude nutné spouštět. Proto není možné sdělit přesnou cenu bez osobní prohlídky, KTERÁ JE VŠAK NEZÁVAZNÁ A BEZPLATNÁ. Částečný cenový odhad lze udělat i z několika fotografií, které jsou udělány z dostatečné vzdálenosti a jsou na nich vidět všechny podstatné věci. Pokud máte zájem o cenový návrh touto cestou, fotografie můžete zasílat na e-mail info@stromkomfort.cz. Nezapomeňte mi na sebe zanechat telefonní kontakt nebo jiné spojení na Vás.

Kácení probíhá převážně v době vegetačního klidu, který je v termínu od 1. listopadu do 31. března, některé úřady však mohou termín prodloužit, případně povolit kácení neomezeně.

Povolení ke kácení stromů je nutné u všech stromů rostoucích mimo les, které mají ve výšce 130 cm nad zemí obvod kmene větší než 80 cm (to je průměr přibližně 25 cm). Formulář na povolení ke kácení je možné stáhnout zde: povoleni-ke-kaceni.docx

Postup při kácení